Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ (4η): Νικητής στο ματς της αγωνιστικής ο Εδεσσαϊκός, εύκολο απόγευμα για Ίκαρους Γιαννιτσών

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο ΔΑΚ Σκύδρας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ, όπου ο τυπικά γηπεδούχος ΠΑΟΚ Αλμωπίας υποδέχτηκε τον Εδεσσαϊκό. Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο εύστοχοι και έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα.

Εύκολο απόγευμα και για τους Ίκαρους Γιαννιτσών κόντρα στους Ατρόμητους Ν. Σάντας στο ΔΑΚ Γιαννιτσών, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο. Παρά την αντίδραση των φιλοξενούμενων στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα με αποτέλεσμα να ξεφύγουν στη συνέχεια με μεγαλύτερη διαφορά στο σκορ.

Δύσκολο έργο είχε η ομάδα του ΦΟ Αριδαίας στο ΔΑΚ Κιλκίς, στον αγώνα της με τον τοπικό Αετό. Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν στο πρώτο ημίχρονο, μένοντας κοντά στο σκορ. Στην επανάληψη όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανεβάσουν την απόδοση τους και να ξεφύγουν στο σκορ, με αποτέλεσμα να φτάσουν εύκολα στη νίκη.

Ο πρωτοπόρος Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών επικράτησε 20-0 α.α του ΑΟΚ Γουμένισσας, που αποχώρησε επίσημα από το πρωτάθλημα.

ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ Ν.ΣΑΝΤΑΣ 87-55
Διαιτητές: Χατζηκώστας - Κορδάλης
Δεκάλεπτα: 26-08, 38-25, 65-38, 87-55
ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Γκότσης): Εμμανουηλίδης 9, Λαγός 6(1), Μπογδάνης 20(1), Σταμπουλτζής, Μαυρομάτης 2, Καραχισαρίδης Α. 7(1), Ρέμπελος 15(2), Μπόνος 9, Παπαδότης 2, Καραχισαρίδης Γ. 2, Μπαγιώκας 11(1), Στανιτσίδης 4.
ΑΟ Ατρόμητοι Ν.Σάντας (Βέττης): Βέττης 6(2), Πανταζής, Σεβαστόπουλος 7, Γαμβράκης 4, Μαριοράκης 16(1), Καμενίδης 6, Δαλαλέλης 9(1), Καρανικόλας 7(1).

ΠΑΟΚ ΑΛΜΩΠΙΑΣ - ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ ΣΚ 57-65
Διαιτητές: Νικολαϊδης - Μητώνας
Δεκάλεπτα: 16-17, 32-35, 41-40, 57-65
ΠΑΟΚ Αλμωπίας (Χασάπης): Αβραάμ, Πετρούδης Γ. 8, Βασίλογλου, Μπεγλόπουλος 6, Λαμπρίδης 3(1), Νταούτι, Καρπάς, Πετρούδης Δ. 13, Παπαβραάμ 15(3), Στρέπκος 12.
Εδεσσαϊκός ΣΚ (Βάτσης): Βεκόπουλος 4, Πέτκος 13(3), Σίπκας 18(6), Βάτσης 11(3), Τσάμης 1, Αβραμίδης 4, Τεντζέρης, Γιούρτσης 1, Κληντσάρης 11(1), Χρήστου, Μητουσούδης 2, Παπαδόπουλος.