ΦΟ Αριδαίας - Ίκαροι Γιαννιτσών 58-56

Με το..αριστερό ξεκίνησε της υποχρεώσεις η ομάδα τον Ικάρων Γιαννιτσων για το 2024 καθώς ηττήθηκε στο κλειστό τον Καλυβίων από τον Φ.Ο.Α
Πρώτο δεκάλεπτο και η ομάδα από τα Γιαννιτσά μπαίνει στο παρκέ και με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση παίρνει βραχεία κεφαλή με το τέλος της περιόδου (10-12). Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Ίκαροι συνεχίζουν να ελέγχουν τον ρυθμό του παιχνιδιού και να διευρύνουν το ισχνο προβάδισμα που είχαν αποκτήσει από την πρώτη περίοδο (25-29). Τρίτη περίοδος και οι γηπεδούχοι βρίσκουν τρόπο αντίδρασης δείχνοντας ότι έχουν σφυγμο και καταφέρνουν να ισοφαρίζουν το παιχνίδι με το τέλος τους δεκαλεπτου (42-42). Τέταρτη και τελευταία περίοδος του αγώνα και το ντέρμπι καλά κρατεί, με της δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ χωρίς καμία από της δύο να μπορεί να εξασφαλίσει μια διαφορά ασφαλείας με την ομάδα από τα Γιαννιτσά να είναι άστοχοι στα κρίσιμα σημεία,με τον Φ.Ο.Α σ να επικρατεί με τελικό σκορ με 58-56. Επόμενη αγωνιστική οι Ίκαροι Γιαννιτσων υποδέχονται τον τυπικά φιλοξενούμενο Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσων, στο ντέρμπι της πόλης, στο Κλειστό "Έλλη Μυστακίδη" στα Γιαννιτσά (13/1 16:00).

ΊΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΏΝ GRAMMAFARM (ΓΚΟΤΣΗΣ): Παμπουχιδης 4(1), Μπόνος 8, Ρεμπελος 5(1), Μπογδάνης10(1), Μπαγιωκας 15(3) Καραχισαριδης Α. , Καραχισαριδης Γ., Καρακόλης 9, Σταμπουλτζης 5(1), Χαραλαμπίδης